IOPAN fb stn  
Otwarte Dni Nauki
6-8 czerwca 2019 w Sopocie


W dniach 6-8 czerwca 2019 roku, odbędą się Otwarte Dni Nauki, które są zorganizowane przez Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Sopockim Towarzystwem Naukowym oraz gdyńskim Centrum Nauki Experyment.

Pierwszego dnia, 6 czerwca, zapraszamy młodych badaczy oceanów, w wieku od 5 do 18 lat (w różnych grupach wiekowych) do udziału w Konferencji Młodzieżowej pt. Dokąd zmierza świat? Chcemy, aby uczniowie lub grupy uczniów szkół każdego szczebla edukacji zaprezentowali swoje przemyślenia i/lub wyniki badań dotyczących środowiska morskiego, z uwzględnieniem hasła, "Dokąd zmierza świat?"

7 czerwca, zapraszamy studentów oraz doktorantów do zgłaszania swoich wystąpień w ramach Międzynarodowej Sopockiej Konferencji Młodych, pt. "Where the world is heading", zorganizowanej przez Sopockie Towarzystwo Naukowe w współpracy z Instytutem Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, już od 11 lat.

8 czerwca, w dniu obchodów Światowego Dnia Oceanów spotykamy się na Placu Przyjaciół Sopotu w ramach Dnia Nauki pt. "Ocean zmian". W jego trakcie, każdy będzie miał okazję zapoznać się z aktualnym stanem wiedzy na temat oceanów, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska Bałtyku. Wszystkie zajęcia i pokazy będą interaktywne, z wieloma grami i zagadkami.

A zatem, w czerwcu, widzimy się w Sopocie! Wszystkie wydarzenia są otwarte i bezpłatne.

hand  plik do pobrania