Konkurs skierowany jest do kobiet, studentek studiów oraz absolwentów wyższych uczelni plastycznych (Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetów) i wydziałów o profilach artystycznych innych uczelni wyższych w Polsce oraz profesjonalnych artystek zajmujących się sztuką zawodowo.
Organizatorem konkursu jest Instytut Oceanologii PAN we współpracy z Goyki 3 Art Inkubator; Sopockie Towarzystwo Naukowe.
Termin nadsyłania prac: 21.09.2023 r.
Termin ogłoszenia wyników: 28.09.2023 r.
23 marca 2023 r. w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie odbędzie się Konferencja "Safe Planet & Space: Letter from Utopia" współorganizowana przez Komisję Nauk Kosmicznych przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku i Instytut Oceanologii PAN.
Jest to kolejne spotkanie z cyklu konferencji organizowanych z inicjatywy Komisji Nauk Kosmicznych PAN oddział Gdańsk, we współpracy z Bałtyckim Klastrem Morskim i Kosmicznym pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej.
Na Konferencji zostaną przedstawione i dyskutowane możliwości wykorzystania technik satelitarnych w działaniach związanych z wieloaspektowo pojętym bezpieczeństwem Ziemi w kontekście zmian klimatu, ochrony środowiska i zrównoważonego wykorzystywania zasobów naturalnych dla dobra ludzkości. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem: www.iopan.pl/KNK2023 .
The registration page of the summer school in June, organized by GES4SEAS, ACTNOW, OBAMA-NEXT, BIOCEAN5D and MARBEFES have already launched. The course addresses early career researchers, but also researchers who want to know new topics, managers, NGO and conservationists, etc.
You can spread the voice in your projects and other colleagues.
Wybuchy przy gazociągach Nord Stream spowodowały wzbicie się do wody 250 tys. ton spoczywającego na dnie Bałtyku trującego osadu. Przebywające w pobliżu eksplozji ssaki morskie: foki oraz morświny doznały trwałej lub czasowej utraty słuchu - wynika z analizy duńskich naukowców.
Kierownikiem projektu analizy skutków wybuchów przy Nord Stream jest Duńczyk Hans Sanderson z Uniwersytetu w Aarhus. Współtwórcą analizy jest prof. Jacek Bełdowski z Instytutu Oceanologii PAN. Badanie powstało na podstawie modeli matematycznych, danych archiwalnych i wiedzy teoretycznej z zakresu toksykologii i biologii ssaków morskich. W projekcie brał udział także m.in. dr hab. Jaromir Jakacki, prof. IO PAN.
Konsorcja Argo-Polska, Argo-Niemcy i Argo-Finlandia pracujący wspólnie w Konsorcjum na rzecz Europejskiej Infrastruktury Badawczej Euro-Argo ERIC organizują dwudniowe warsztaty ‘Marginal Seas Argo Delayed Mode Quality Check’, które odbędą się w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, w dniach 18-19 kwietnia 2023.
Warsztaty są wolne od opłat, przeprowadzone będą w modzie hybrydowej. Język warsztatów – angielski.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie akcesu i pytań pod adresem: ArgoPoland@iopan.pl
FindFISH – aplikacja ukierunkowana na połowy z sukcesem. Do końca marca korzystaj za darmo!
W ostatni piątek lutego w IO PAN w Sopocie odbyła się ekspercka konferencja "Ukierunkowany połów danych", podczas której podsumowano wyniki projektu Platforma transferu wiedzy FindFISH.