Aktualności Instytutu

Letnie Spotkania z Nauką 2022
Letnie Spotkania z Nauką 2022
27-06-2022

W sobotę, 2 lipca o godz. 20.00, rozpoczęły się jubileuszowe XX-te Letnie Spotkania z Nauką, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Forma spotkań on-line na stronie: https://www.facebook.com/LetnieSpotkaniaZNauka/ 

Bieżące informacje o wykładowcach i wykładach

Program 

United Nation Ocean Conference, Lizbona, Portugalia,
United Nation Ocean Conference, Lizbona, Portugalia,
27-06-2022

W dniach 27 czerwca - 01 lipca 2022 w Lizbonie miała miejsce konferencja "United Nation Ocean Conference".

Instytut Oceanologii PAN uczestniczył w 3 imprezach towarzyszących, poprzez organizację wystawy oraz wygłaszanie referatów.  

Oficjalna strona konferencji:
https://www.un.org/en/konferencje/ocean2022

Wydarzenia współorganizowane przez IO PAN:

1. Integrating Marine Litter Monitoring to Inform Action: A global instrument to tackle global pollution

2. The Ocean as a global common - connecting generations of stakeholders through storytelling

3. I LIVE BY THE SEA Workshop

AREX 2022
AREX 2022
16-06-2022

16go czerwca, r/v Oceania wyruszyła w kolejną, już 36. ekspedycję artyczną - AREX 2022 w rejony Morza Norweskiego, Grenlandzkiego, Barentsa, Cieśniny Franek i fiordów Spitsbergenu. 
W trakcie 3-miesiecznego rejsu będą wykonywane multidyscyplinarne badania, prowadzone w ramach zadań statutowych jak i wielu międzynarodowych projektów badawczych.
Załodze oraz naszym naukowcom życzymy pomyślnych wiatrów oraz owocnych badań i pomiarów.

Sopocki Piknik Naukowy
Sopocki Piknik Naukowy
06-06-2022

Tradycja Pikniku sięga 2003 roku i początków Bałtyckiego Festiwalu Nauki, a od 14. lat Sopocki Piknik jest samodzielną imprezą organizowaną przez Instytut Oceanologii PAN i Sopockie Towarzystwo Naukowe. Ideą która nam przyświeca jest zapewnienie wszystkim gościom Pikniku dobrej zabawy przy nauce. Tutaj spotkacie specjalistów z różnych dziedzin i każdy, kto kieruje się ciekawością i troską o stan świata w przyszłości, będzie mógł zarówno poszerzyć wiedzę, jak i przedyskutować własne pomysły.

Tegoroczna impreza odbyła się w sobotę 11 czerwca, na terenie IO PAN w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 55, w godzinach 10–16. Na placu przed Instytutem różne instytucje prezentowały swoją działalność naukową i edukacyjną. Oprócz tego, w sali seminaryjnej Instytutu odbywały się interesujące prelekcje i projekcje filmów, a dla najmłodszych - gry, konkursy i zajęcia warsztatowe.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat

Galeria zdjęć

Festiwal Polarny 2022
Festiwal Polarny 2022
06-06-2022

W sobotę 4 czerwca odbył się w Warszawie Festiwal Polarny, zorganizowany przez Instytut Geofizyki PAN. W Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury swoje stoiska zorganizowało kilkanaście polskich uniwersytetów i instytutów PAN prowadzących badania polarne. Wykłady i projekcje filmów uzupełniały ten piknik naukowy.

IO PAN prezentował na stoisku film o topnieniu lodowców z "niepodręcznika oceanicznego" (Paulina Pakszys), wykład J.M. Węsławskiego o różnorodności biologicznej w Arktyce, roller z OCEANIĄ oraz konkurs biogeograficzny na planszy.

Festiwal odwiedziło około 1000 osób, na naszym stoisku rozdaliśmy wszystkie 100 sztuk informatora
uczestnikom gry.

4. Konferencja „Baltic Earth
4. Konferencja „Baltic Earth
23-05-2022

W dniach 30.05-03.06.2022 r. w Jastarni miała miejsce 4. Konferencja „Baltic Earth”.

Konferencje Baltic Earth są to cyklicznie organizowane spotkania o zasięgu międzynarodowym poświęcone tematyce funkcjonowania środowiska w rejonie Morza Bałtyckiego. 

Organizatorem Konferencji był International Baltic Earth Secretariat at Helmholtz-Zentrum Hereon, Leibniz Institute for Baltic Sea Research Warnemünde (IOW) oraz Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie (IO PAN), przy istotnym współudziale Komitetu Badań Morza Polskiej Akademii Nauk, który to od lat wspiera aktywność Baltic Earth, a jego przedstawiciele aktywnie uczestniczą we wspólnych przedsięwzięciach na arenie międzynarodowej.

Strona Konferencji

Press Release

Galeria zdjęć (1) (2)