Aktualności Instytutu

Pożegnanie Profesora Andrzeja Witkowskiego
Pożegnanie Profesora Andrzeja Witkowskiego
21-09-2023

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Andrzeja Witkowskiego, wybitnego znawcę morskich okrzemek, paleoceanografa i geologa.

Od wielu lat prof. Witkowski był związany z naszym Instytutem; ostatnio, jako członek PAN był w naszej Radzie Naukowej. Brał udział w naszych projektach naukowych, recenzował działalność IO PAN, zawsze był pomocnym i życzliwym kolegą.

Pogrzeb profesora Andrzeja Witkowskiego odbędzie się w poniedziałek, 25 września 2023, o 11:00 w głównej kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Uroczystości będą miały charakter świecki.

Notatka o Profesorze zamieszczona przez jego macierzystą uczelnię:

https://usz.edu.pl/odszedl-prof-dr-hab-andrzej-witkowski/  

Registration for the 1st Mission Arena by Blue Mission BANOS, 14 - 16 November 2023 Gothenburg, Sweden
Registration for the 1st Mission Arena by Blue Mission BANOS, 14 - 16 November 2023 Gothenburg, Sweden
11-09-2023

Registration for the first Mission Arena by Blue Mission BANOS to take place on 14th-16th Nov 2023 in Gothenburg, Sweden, is possible now.

Register now to secure your seat in Gothenburg and to see the numerous workshops being organised to inspire actors from industry, politics, science, and civil society to take the necessary action to reach the
objectives of the 'Mission: Restore our Ocean and Waters' in the Baltic and North Sea.

More info

#NiepodręcznikOceaniczny nominowany w konkursie o Nagrodę POP Science 2023
#NiepodręcznikOceaniczny nominowany w konkursie o Nagrodę POP Science 2023
07-09-2023

Z radością informujemy, że nasz #NiepodręcznikOceaniczny został nominowany w konkursie o Nagrodę POP Science 2023 (Śląski Festiwal Nauki Katowice), w kategorii WIDEOBLOG.

Informacja o nominacji

Głosowanie

Serdecznie zachęcamy do oddawania głosów.
Nie trzeba głosować na każdą kategorię, wystarczy oddać głos tylko w wybranej kategorii WIDEOBLOG oraz podać adres mailowy.

Ekipa Niepodręcznika Oceanicznego

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema - Edycja 2023
Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema - Edycja 2023
06-09-2023

Serdecznie zapraszamy młodych naukowców do wzięcia udziału w trzeciej edycji MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU O EUROPEJSKĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IM. STANISŁAWA LEMA, organizowanego przez
Politechnikę Wrocławską.

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy niemający więcej niż 40 lat (urodzeni w 1983 roku lub później), związani z uczelnią lub ośrodkiem badawczym państwa należącego do UE lub stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz ze Szwajcarii.

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat, dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostają odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

WNIOSEK KONKURSOWY (WRAZ Z 2-3 LISTAMI REKOMENDACYJNYMI ORAZ MAKSYMALNIE
TRZEMA PUBLIKACJAMI) NALEŻY ZŁOŻYĆ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DO 30 WRZEŚNIA 2023 R. NA ADRES MAILOWY LEMPRIZE@PWR.EDU.PL. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada 2023 r. w trakcie corocznych obchodów
Święta Politechniki Wrocławskiej.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU

Prestiżowe nagrody bałtyckie
Prestiżowe nagrody bałtyckie
05-09-2023

Miło nam poinformować, że dwie prestiżowe nagrody bałtyckie w tym roku dostali nasi przyjaciele i współpracownicy IO PAN, z którymi mieliśmy zaszczyt wspólnie publikować.
Nagrodę Baltic Sea Award otrzymał profesor Sergej Olenin z Uniwersytetu w Kłajpedzie
a nagrodę Bjorn Carlsson Prize otrzymali wspólnie Jacob Carstensen z Uniwersytetu Aarhus i Daniel Conley z Uniwersytetu w Lund.

Konkurs artystyczny „Kobiecy Obraz Morza”, II edycja
Konkurs artystyczny „Kobiecy Obraz Morza”, II edycja
19-08-2023

Konkurs skierowany jest do kobiet, studentek studiów oraz absolwentów wyższych uczelni plastycznych (Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetów) i wydziałów o profilach artystycznych innych uczelni wyższych w Polsce oraz profesjonalnych artystek zajmujących się sztuką zawodowo.

Organizatorem konkursu jest Instytut Oceanologii PAN we współpracy z Goyki 3 Art Inkubator; Sopockie Towarzystwo Naukowe

Termin nadsyłania prac: 21.09.2023 r.
Termin ogłoszenia wyników: 28.09.2023 r.

Regulamin konkursu

Wydarzenie na FB