Aktualności Instytutu

dr inż. Jacek Wyrwiński
dr inż. Jacek Wyrwiński
02-02-2022

Ze smutkiem dowiedzieliśmy się, że dziś w nocy odszedł w wieku 86 lat dr inż. Jacek Wyrwiński, nasz emerytowany długoletni pracownik, Główny Inżynier, niezwykle zaangażowany w sprawy Instytutu i jego rozwoju - szczególnie OCEANII. Był jednym z inicjatorów pikników naukowych, zawsze aktywny, pomocny i otwarty na kontakty z innymi. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii IO PAN. Mamy w pamięci jego pożegnalny prezent – album rocznicowy OCEANII, którego był pomysłodawcą. Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Dyrekcja i pracownicy IO PAN

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
14-01-2022

Kolejny raz dołączamy do szlachetnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Cel jest szczytny, w tym roku na 30. Finale WOŚP zagramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. "Przejrzyj na oczy" to hasło tegorocznego finału WOŚP.

Nasze aukcje:
Album "Longyearbyen Life Beneath The Waves IO PAN"
Książka dla dzieci o morzu, klimacie i ekologii
Gadżety IO PAN: kubek + torba materiałowa
Gadżety R/V OCEANIA: album + czapka + kubek
Zimowy krajobraz Anna Bera 2022 IO PAN
Kalendarz ścienny projektu eCUDO.pl + notes + długopis
Kalendarz ścienny "Polskie Stacje Polarne 2022"

Licytujemy do 21 stycznia 2022 do godziny16:00 !

International Ocean Data Conference, Sopot, 14-16 February 2022
International Ocean Data Conference, Sopot, 14-16 February 2022
11-01-2022

Gospodarzem tegorocznego spotkania “International Ocean Data Conference 2022 – The Data We Need for the Ocean We Want” będzie lider projektu  eCUDO.pl -  Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk.

Celami tej konferencji będzie rozważenie regionalnych i globalnych strategii i polityki potrzebnej do osiągnięcia cyfrowego ekosystemu, omówienie istniejących i wymaganych zmian technologicznych oraz metod ich wdrażania, jak również określenie przyszłych kierunków w zarządzaniu danymi i informacjami oceanicznymi. Wspomniane cele zostaną ponadto uwzględnione w wielosektorowej wizji Dekady Oceanu.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym, w Hotelu Sheraton w Sopocie oraz poprzez transmisję internetową.

Więcej 

Konkurs na Dyrektora IO PAN rozstrzygnięty
Konkurs na Dyrektora IO PAN rozstrzygnięty
23-12-2021

Zgodnie z rozstrzygnięciem konkursu, Prezes PAN z dniem 1 stycznia 2022 powierzył prof. dr hab. Janowi Marcinowi Wesławskiemu funkcję Dyrektora Instytutu Oceanologii na okres 4-letniej kadencji.

Zawiadomienie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy wszystkim naszym Pracownikom, Partnerom i Sympatykom, szczęścia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej.

Życzy Dyrekcja Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk

Nagroda bałtycka
Nagroda bałtycka
10-12-2021

Szanowni Państwo,
jako członek komitetu ewaluacyjnego nagrody bałtyckiej proszę o zapoznanie się z tą nową inicjatywą - skierowaną w tym roku do naukowców - osób, które dzięki swoim badaniom przyczyniają się do pozytywnej zmiany środowiska Baltyku. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje i osoby - 10% nagrody jest do wykorzystania prywatnego przez kandydata, 90% dla wybranego przez niego projektu badawczego lub instytucji. Termin zgłaszania kandydatów to 31 stycznia 2022.   

Informacja o nagrodzie


Z pozdrowieniami
Jan Marcin Węsławski

zdj. Ant Rozetsky