Z radością informujemy, że nasz #NiepodręcznikOceaniczny został nominowany w konkursie o Nagrodę POP Science 2023 (Śląski Festiwal Nauki Katowice), w kategorii WIDEOBLOG.
Serdecznie zachęcamy do oddawania głosów.
Nie trzeba głosować na każdą kategorię, wystarczy oddać głos tylko w wybranej kategorii WIDEOBLOG oraz podać adres mailowy.
Ekipa Niepodręcznika Oceanicznego
Serdecznie zapraszamy młodych naukowców do wzięcia udziału w trzeciej edycji MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU O EUROPEJSKĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IM. STANISŁAWA LEMA, organizowanego przez
Politechnikę Wrocławską.
W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy niemający więcej niż 40 lat (urodzeni w 1983 roku lub później), związani z uczelnią lub ośrodkiem badawczym państwa należącego do UE lub stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz ze Szwajcarii.
Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat, dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostają odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.
WNIOSEK KONKURSOWY (WRAZ Z 2-3 LISTAMI REKOMENDACYJNYMI ORAZ MAKSYMALNIE
TRZEMA PUBLIKACJAMI) NALEŻY ZŁOŻYĆ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DO 30 WRZEŚNIA 2023 R. NA ADRES MAILOWY LEMPRIZE@PWR.EDU.PL. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada 2023 r. w trakcie corocznych obchodów
Święta Politechniki Wrocławskiej.
Miło nam poinformować, że dwie prestiżowe nagrody bałtyckie w tym roku dostali nasi przyjaciele i współpracownicy IO PAN, z którymi mieliśmy zaszczyt wspólnie publikować.
Nagrodę Baltic Sea Award otrzymał profesor Sergej Olenin z Uniwersytetu w Kłajpedzie
a nagrodę Bjorn Carlsson Prize otrzymali wspólnie Jacob Carstensen z Uniwersytetu Aarhus i Daniel Conley z Uniwersytetu w Lund.
Konkurs skierowany jest do kobiet, studentek studiów oraz absolwentów wyższych uczelni plastycznych (Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetów) i wydziałów o profilach artystycznych innych uczelni wyższych w Polsce oraz profesjonalnych artystek zajmujących się sztuką zawodowo.
Organizatorem konkursu jest Instytut Oceanologii PAN we współpracy z Goyki 3 Art Inkubator; Sopockie Towarzystwo Naukowe.
Termin nadsyłania prac: 21.09.2023 r.
Termin ogłoszenia wyników: 28.09.2023 r.
Ogólnopolska Konferencja HYDROMICRO 2023 odbędzie się w dniach 20-22 września 2023 roku na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Współorganizatorami Konferencji są: Uniwersytet Jagielloński, Instytut Botaniki PAN w Krakowie, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie.
Tegoroczny temat Konferencji to "Mikrobiologia wody – czy poświęcamy jej wystarczającą uwagę?"
Tematyka Konferencji:
Wczesna rejestracja została przedłużona do dnia 30 czerwca 2023 r. Opłata konferencyjna wynosi 500 zł (po 30 czerwca 600 zł) i będzie pokrywać wyżywienie, wycieczkę oraz udział w uroczystej kolacji.
Biuro PolSCA informuje o rekrutacji do zespołu – szukamy eksperta/ekspertki!
Zatrudniamy w ramach trzyletniej umowy o pracę na czas określony (pełny etat) i oferujemy ciekawą pracę w międzynarodowym środowisku w samym centrum Brukseli. Zapewniamy mieszkanie służbowe!
Do zadań eksperta/ekspertki należą m.in.: monitorowanie polityki dotyczącej badań i innowacji na poziomie Unii Europejskiej, opracowywanie dokumentów merytorycznych (w języku angielskim i polskim) dotyczących badań i innowacji, współpraca i komunikacja z Instytutami PAN oraz innymi partnerami zewnętrznymi (krajowymi i zagranicznymi), współpraca z Kancelarią PAN oraz przygotowywanie i realizacja wydarzeń.
Czekamy do 21 sierpnia 2023 do 10:00.
Więcej na stronie https://tiny.pl/crfwk , w serwisie BIP PAN https://tiny.pl/crfw8